U tjednima od 28. studenog 2021. godine do Božića pođite s Glazbenom školom Slavonski Brod na adventsko glazbeno putovanje! Kao i prije godinu dana, na našim društvenim mrežama pripremili smo mini-ciklus Četiri glazbene poslastice za četiri adventske nedjelje.

Pratite naše poslastice na YouTube kanalu, Facebooku i Instagramu!

Prvu adventsku nedjelju otvaramo nastupom Sandre Böhm, bivše učenice naše škole, kojim je uz pratnju prof. Helene Lamešić zaokružila prošlogodišnji božićni koncert Glazbene škole Slavonski Brod. Sandra je od akademske godine 2021./2022. studentica na Odsjeku za solo pjevanje Muzičke akademije u Puli u klasi prof. Marije Kuhar Šoša. I nastavlja živjeti svoj glazbeni san!

Drugu adventsku nedjelju uljepšat će nastavnički duo Krešimir Ivančić na violini i Helena Lamešić na klaviru koji će izvesti antologijsku božićnu pjesmu Have yourself a merry little Christmas. Davne 1943. godine skladatelj Hugh Martin i tekstopisac Ralph Blane napisali su ovu pjesmu za Judy Garland koja ju je 1944. godine otpjevala u filmskom mjuziklu Meet me in St. Louis. Pojavljuje se u sceni kada Esther (Judy Garland) u božićnoj noći pokušava razveseliti svoju petogodišnju sestru Tootie, žalosnu zbog očeve odluke da se čitava obitelj preseli iz St. Louisa u New York gdje ga očekuje novi posao. Frank Sinatra, Bing Crosby, Ella Fitzgerald, Tori Amos, Michael Bublé, John Legend, Diana Krall, Bob Dylan, čak i Lorna Luft (kći Judy Garland), The Pretenders, The Carpenters, Coldplay, Pentatonix… toliko je verzija i interpretacija ove legendarne pjesme nastalo proteklih sedam desetljeća. Svaka od njih uvijek iznova donosi mirise božićnog ozračja!

Skip to content