Violinistica Eva Mach i pijanistica Petra Gilming priredile su 19. listopada 2022. godine koncert koji će publici, koja je došla u Veliku dvoranu naše škole, ostati dugo u pamćenju. Bila je to fantastična glazbena večer s programom Johannesa Brahmsa, Josipa Štolcera Slavenskog i Pabla de Sarasatea, s minijaturom Antonina Dvořáka za dodatak. Glazbenice su oduševile kvalitetnom interpretacijom, a posebno je važno da su ih te večeri čuli učenici različitih uzrasta, od manjih osnovnoškolaca do srednjoškolaca, koji iz ovakvog slušateljskog iskustva mogu puno toga naučiti.

Koncert je održan kao “kruna” seminara koji je Eva Mach priredila za mlade violiniste naše škole. Vrijedi spomenuti da je Eva Mach porijeklom iz okolice Slavonskog Broda te da je njezina majka Svjetlana pohađala srednju glazbenu školu u Brodu i diplomirala muzikologiju na Muzičkoj akademiji u Zagrebu. Vrsnoj violinistici Evi Mach bilo je ovo prvo gostovanje u Glazbenoj školi Slavonski Brod, ali sigurno ne i posljednje.

Programski letak

Skip to content